czwartek, 7 października 2010

Królestwo


Przyszło mi do głowy, że Królowa ukrywa jakąś tajemnicę. Jak zresztą każdy człowiek, czyż nie?Królowa zaczerwieniła się, mimo że prawie nigdy jej się to nie zdarzało. I tym razem nie zawstydził jej nietakt, który popełniła. Przyczyną tego, że zapłonęły jej policzki, był ciepły uśmiech na twarzy mężczyzny, uśmiech, jaki ludzie zawsze pewni siebie prezentują na okrągło przez cały dzień. Uśmiech, który jakby mówił: „Lubię siebie tak bardzo, że z pewnością i ty mnie polubisz, moja droga”.


Nie ma sensu czekać. Co się stało, to się stało, możemy teraz tylko chcieć jeszcze więcej. Nie ma spoczynku dla przeklętych. Nie ma sprawiedliwości dla niewinnych. Je suis un fou, qui crois, qu’il est moi–même. Jestem szaleńcem, który wierzy, że jest mną.


Na tę czarną kłębiącą się zjawę, na tego zdrajcę i skrytobójcę niepodobna było spojrzeć inaczej, jak przysłoniwszy twarz palcami, tak że tylko oczy między nimi wyglądały.
 

Jeślibyście mnie zapytali, powiedziałbym wam, że wszyscy jesteśmy jednocześnie tym czym jesteśmy naprawdę, i tym, w jaki sposób sobie samych siebie wyobrażamy. Słyszałem o posągach, które płaczą i poruszają głową, a przecież z czego takie posągi są zrobione? Z kamienia, brązu albo gipsu, oczywiście, ale to jeszcze nie wszystko, prawda? Ich budulcem jest także ludzka wyobraźnia. Taki posąg jest również tym, na co wygląda.


Zapraszam:
Digart.pl - http://jamajka82.digart.pl
deviantART.com - http://jamajka82.deviantart.com
Flickr.com - http://www.flickr.com/photos/jamajka1982

1 komentarz: